(CCTV, od ang. closed-circuit television) – system przekazywania obrazu (rzadziej w połączeniu z dźwiękiem) z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym (telewizja kablowa) służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery.

Podgląd z kamer zwykle jest udostępniony wyłącznie na stanowiskach ochrony w celu monitorowania potencjalnie niebezpiecznych zachowań. Dziś pojęcie telewizji przemysłowej zostaje powoli wypierane przez „monitoring video” co jest właściwie anglicyzmem, lecz skuteczniej opisuje zakres i dziedzinę przedmiotu o którym mówi. Telewizja przemysłowa obecna jest m.in. w takich obiektach jak centra handlowe, hipermarkety, kasyna gry, ulice miast, place itp. [Źródło: pl.wikipedia.org]

W naszej ofercie znajdą Państwo usługi projektowania oraz montażu systemów dozoru video przy wykorzystaniu strukturalnych sieci komputerowych LAN lub sieci radiowych.

W instalacjach stosujemy m.in. kamery wysokiej rodzielczości 2 Mpx, pozwalające osiągnąć doskonałą jakość (szczegółowość) oraz płynność obrazu, który można zapisać na dedykowanych rejestatorach bądź komputerze klasy PC.